Команди лідерів Української Академії Лідерства, Асоціації «Український Бурштиновий Світ» та Благодійного фонду «Обираємо майбутнє разом» здійснили спільну поїздку на Володимиреччину. Мета поїздки - організувати та провести зустріч із старшокласниками та активною молоддю с. Антонівка, с. Каноничі, с. Нова Рафалівка та смт. Володимирець Рівненської області, аби поділитися досвідом та показати горизонти нових можливостей для молоді.
У Володимирецькому районному колегіумі був справжній «вулик». До навчального закладу завітали студенти Української Академії Лідерства (УАЛ). Одягнуті у стилізовані кофтини з мотивуючим написом «I AM UKRAINE, I LOVE FREEDOM» та емблемою УАЛ, розкуті та енергійні, вони відразу привернули увагу старшокласників.
Представив гостей директор колегіуму Анатолій Остапенко. Він запросив до слова також і заступника голови Рівненської ОДА Світлану Богатирчук-Кривко, яка наголосила, що неформальна освіта є дуже важливою у формуванні свідомого молодого лідера.
Як і саме навчання, презентація для старшокласників була двомовною – на екрані транслювались слайди англійською, на сцені ж коментували українською.
«Будь справжнім! Єдиним у думці, у слові й у дії. Щирим у намірах та й щедрим у діях» – таким є одне із гасел студентів. Аби не перетворювати зустріч на нудну теорію чи монолог оратора, вони поділили зал на умовні команди – депутатів, мерів та президентів, тож працювали у дрібних групах, активно знайомлячись та використовуючи час максимально раціонально. Знайомство з новою людиною тривало 2 хвилини. Таким чином, зала й перетворилась на живий «вулик», у якому вже не було традиційного для зустрічі формату. Так студенти познайомили старшокласників із стилем неформальної освіти, яким вже давно послуговуються у європейських країнах.
Дивотворці
У той же день лідери мандрували «поїздком». В рамках проекту «Марафон Див» - «Від Миколая до Миколая» під лозунгом «Будь Дивом» юні дивотворці прикрасили вагончик «поїздка» «Ангелами». Хлопці й дівчата, які вже побували і в пустелі, і в горах, були неабияк вражені раритетним «поїздком», подорожжю живописним Поліссям. Але, в той же час, гнітюче споглядали на понівечені землі, розорені нелегальними клондайками. Вони пообіцяли придумати проект популяризації поліського краю на міжнародному рівні і особисто допомогти у його відновленні та розвитку.
Наступного дня молоді лідери побували на родовищі видобутку бурштину ТОВ «Центр «Сонячне ремесло». Там неабияким контрастом їм було продемонстровано технологію цивілізованого видобутку бурштину з пошаровим складуванням родючих ґрунтів, продуктивної породи та землі, на яких проведена рекультивація.
Опісля студенти разом із головою правління «Асоціації «УБС» Галиною Симхою та головою Володимирецької районної ради Василем Ковеньком наряджали поліську красуню-сосну до свята Миколая, знайомилися із туристично-інформаційним офісом та музеєм поліського бурштину і вузькоколійки.
Після креативного знайомства із «бурштиновими дивами» відвідали «Бурштинову церкву» та унікальне джерело «Бурштинове чудо» в селі Каноничі. А згодом знайомилися із учнями Каноницької загальноосвітньої школи, знову об’єднуючись в різні тематичні групи і знову гуртуючись в єдину команду. Водночас, київський дизайнер Алекс проводив для охочих майстер-клас «Вишивка з елементами бурштину золотокаратною ниткою».
Перша експедиція «Бурштиновим шляхом» відбулась. Попереду наступні, наповнені рішучими діями задля популяризації та відновлення Поліського краю!